Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Blackberry'de e-posta kurulumu nasıl yapılır?

1,284
kez izlendi
Puan: 5.00 / 5
Detaylı Açıklama

Blackberry'de e-posta kurulumu nasıl yapılır?

Blackberry'de e-posta kurulumunu, ister cihaz üzerinden istersek de internet sitesini kullanarak gerçekleştirebiliriz. İnternet sitesini kullanarak yapacağımız kurulum, daha sonrası için e-posta adreslerimiz üzerinde değişiklik yapma şansı verecektir. Oluşturduğumuz kullanıcı adı ve şifre ile dilediğimiz zaman mevcut adreslerimiz üzerinde oynama yapabiliriz.

- Cihazımıza e-posta kurulumu yapabilmemiz için Blackberry İnternet Servisi, kısa adıyla yani BİS aboneliğimizin olması gerekir. BIS abonelik işlemleri için Turkcell İletişim Merkezlerimizden veya müşteri hizmetlerimizden destek alabilirsiniz.

- Abonelik işlemimizi yaptıktan sonra "http://www.turkcell.blackberry.com" adresine giriş yapıyoruz ve "Yeni hesap oluştur" diyoruz.

- Karışımıza gelen kullanıcı sözleşmesini okuduktan sonra "Yasal Koşullar ve Hükümleri okudum ve anladım" kutucuğunu işaretliyoruz ve kabul ediyorum deyip bir sonraki ekrana geçiş yapıyoruz.

- Karşımıza çıkan ekrandan cihazımızın PIN ve IMEI numarasını giriyoruz. (Cihazımızın PIN ve IMEI numarasını bilmiyorsak telefonumuz üzerinden Seçenekler > Cihaz > Cihaz durum bilgisi veya Seçenekler > Durum bölümünden bakabiliriz)

- Şimdi kendimize bir kullanıcı adı ve şifre oluşturmamız gerekiyor. Kullanıcı adımızın daha önceden farklı bir kullanıcı tarafından oluşturulmamış olması gerekiyor. Ayrıca şifremiz en az 8 karakterli olmalı. En az 1 büyük harf, 1 küçük harf ve rakamlar içermeli. Ayrıca şifremiz en az 8 karakterli olmalı ve içerisinde en az 1 büyük harf, 1 küçük harf olmalı ve rakamlardan oluşmalıdır.

- Kullanıcı adı ve şifremizi oluşturduktan sonra Blackberry sunucularına cihazımızı kaydetmiş olduk, şimdi e-posta kurulumu yapabiliriz.

- E-posta hesabı ekle diyoruz ve eklemek istediğimiz e-posta adresimizi ve şifremizi yazıyoruz.

- Eklemek istediğimiz e-posta adresi Hotmail, Gmail gibi POP3 tabanlı mail bir posta adresiyse kurulumu otomatik olarak sistem kendisi yapacaktır. Ancak kurumsal bir e-posta hesabı ekleyeceksek e-posta adresimizi ve şifremizi yazdıktan sonra ileri diyoruz. Çıkan uyarı ekranından başka ayarlar sağlayacağım dedikten sonra e-posta hesap türünü Microsoft Exchange veya POP/IMAP olacak şekilde seçiyoruz.

- Eğer exchange bir e-posta kullanıyorsak karşımıza çıkan ekrandan e-posta adresimizin kullanıcı adı ve şifresini ayrıca internet sunucu adresimizi giriyoruz. Sunucu adresinizi bilmiyorsanız e-posta servis sağlayıcınızdan destek alabilirsiniz.

- E-posta hesabımızı başarıyla kuruldu uyarısından sonra telefonumuzun ana ekranına e-posta adresimizin yer aldığı bir görsel eklenecek ve 15-20 dakika içerisinde e-postalarımız telefonumuza düşmeye başlayacaktır.

Ayrıca www.turkcell.com.tr, Turkcell İletişim Merkezleri ya da 532 Turkcell Müşteri Hizmetlerine ulaşarak da yardım talebinde bulunabilirsiniz.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat