Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Gönder
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
Gönder
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Bit nasıl tedavi edilir?

213,274
kez izlendi
Puan: 4.59 / 5
Bit nasıl tedavi edilir?
Bit sorunununda bitlerin temizlenmesi için genellikle, son zamanlarda da çok sık kullandığımız ve Türkiye'de de bulunan ajan permetrindir. 

Permetrin bitin ölmesini, hatta yumurtaların da ölmesini sağlar. Eski ilaçlar yumurtanın ölümünde çok etkili olmuyorlardı. Şampuan ya da krem şeklinde uygulandıklarında sirkelerin ve bit yumurtalarının ayrıca teker teker temizlenmesi gerekiyordu. Şimdiki ilaçlar yumurtaya da etki ediyor. Hatta permetrin kullanımı 2-4 ve 6 haftaya kadar bite karşı koruyucu etki de gösteriyor.

Bit ilaçları saç bitleri için genellikle saç kremi şeklindedir. Bu kremleri saçlara belli bir miktarda ve belli bir süre boyunca uygulamak gerekir. 

Vücut biti için çamaşırların 55 derecede 5 dakika kadar kaynatılması yeterlidir. Aynı zamanda şapka, atkı gibi aksesuarlar için de 55 derecede 5 dakikalık kaynatma yeterli olur. Anca kasık biti vücut kıllarına da yayılabildiği için genellikle erkek hastalarda tüm tüylerin kesilmesini öneriyoruz. Erkeklerde şampuan bile kullanılmadan vücut kılları ve genital bölge kılları kesildiğinde bit kendine yaşayacak ortam bulamayacağı için vücuttan ayrılıyor. 

Bitlenme durumunda, bitlerin yaşam ömrü 2 hafta olduğundan kıyafetlerin kapalı bir kutu içerisinde 2 hafta kadar bekletilmesi sonucunda bitler yaşayacak ortam bulamayarak ortadan kaldırılabilir. Bitlerden bu şekilde tamamen kurtulmak mümkündür.
Sağlık Kanalı Hepsini Gör
UZMANTV
Akademi

Oturduğunuz yerden öğrenin

Kişisel gelişim, MS Office Programları, İlişkiler, Yağlıboya resim... Konusunun önde gelen eğitmenlerinden başka hiçbir yerde bulamayacağınız kurslar. Oturduğunuz yerden öğrenmenin keyfini ve kolaylığını yaşayın.

Akademi'yi keşfedin
UZMANTV
Rehber

Okumayı sevenler için...

İzlemek yerine okumayı tercih ediyorsanız sizi böyle alalım. İçeriği UZMANTV editörleri tarafından hazırlanan UZMANTV Rehber'de yine sorular ve cevaplar var ama bu sefer görüntülü değil yazılılar.

Rehber'i keşfedin
Sitene ekle
Kapat