Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Gönder
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
Gönder
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Bilgisayarda ekran kartı ne işe yarar?

34,657
kez izlendi
Puan: 4.69 / 5
Bilgisayarda ekran kartı ne işe yarar?
Günümüzde harici ekran kartlarının yanı sıra aynı zamanda onboard yani tümleşik ekran kartları da bulunmaktadır. Bu kartlar anakart üzerinde yer alırlar ve bu bilgisayarlarda bir ekran kartına gereksiniz duyulmaz. Ancak bu tür bilgisayarlarda oyun oynanamaz.

Grafik işlem

Ekran kartları, bilgisayarda gösterilen görüntüleri anında çizme görevini üstlenirler. Oyun oynarken gösterilen her kare ekran kartı tarafından çizilir ve bu yüksek bir grafik işlemci gücü ister. Grafik işlemci gücü ekran kartının üzerinde bulunan işlemciden gelmektedir. Ama performans sadece bununla belirlenmez.

Performans

Performans almak için ekran kartı üzerindeki RAM miktarı ve veri yolu da önemlidir. Ancak unutulmamalıdır ki her zaman 512 MB'lık bir ekran kartı 256 MB'lık bir ekran kartından iyi değildir. Burada bütün bileşenlerin iyi olması gerekmektedir.
Teknoloji Kanalı Hepsini Gör
UZMANTV
Akademi

Oturduğunuz yerden öğrenin

Kişisel gelişim, MS Office Programları, İlişkiler, Yağlıboya resim... Konusunun önde gelen eğitmenlerinden başka hiçbir yerde bulamayacağınız kurslar. Oturduğunuz yerden öğrenmenin keyfini ve kolaylığını yaşayın.

Akademi'yi keşfedin
UZMANTV
Rehber

Okumayı sevenler için...

İzlemek yerine okumayı tercih ediyorsanız sizi böyle alalım. İçeriği UZMANTV editörleri tarafından hazırlanan UZMANTV Rehber'de yine sorular ve cevaplar var ama bu sefer görüntülü değil yazılılar.

Rehber'i keşfedin
Sitene ekle
Kapat