Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Bilgi Üniversitesi nasıl bir üniversite?

930
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Bilgi Üniversitesi nasıl bir üniversite?

Bilgi Üniversitesi Bilkent'ten sonra kurulan ikinci nesil vakıf üniversitelerinden biridir. 1996 yılında kuruluş işlemlerini gerçekleştirmiştir. Üniversitenin Kuştepe, Dolapdere ve Santral kampüsleri bulunmaktadır. Kuruluş yıllarında sosyal bilimler ağırlıklı bir tematik üniversiteyken günümüzde tüm programları bünyesinde bulundurmaktadır. 


Kent içi kampüs üniversitesi konseptindedir. Kuruluş yıllarında daha çok sosyal bilimler bölümleri ağırlıklı olsa da bugün pek çok sayısal bölümü de içermektedir. Kent içi kampüs üniversitesi tanımını da taşır. Her yıl 2931 öğrenciyi lisans, 2130 öğrenciyi de önlisans programlarına almaktadır. En çok iktisadi ve idari bilimler, mühendislik, iletişim ve mimarlık en çok öğrenci alan fakültelerdir. 

Öğrenciler üniversiteye girebilmek için yüzde 51'lik bir başarı oranını yakalamalıdır. Burslu programlarda bu oran daha yüksektir. 1700 öğrenci eşit ağırlıklı, 2500 öğrenci sayısal, 700 öğrenci sözel, 80 öğrenci de yabancı dilden girer. Hukuk, mimarlık, psikoloji, işletme, uluslararası ilişkiler, uluslararası ticaret, ekonomi, reklamcılık ve işletmecilik en çok tercih edilen programlar arasındadır.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat