Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Bilek ağrısı neden olur?

69,797
kez izlendi
Puan: 3.00 / 5
Detaylı Açıklama

Bilek ağrısı neden olur?

Bilek ağrısı iki ana nedenden kaynaklı olabilir. Yaralanmalara bağlı olarak gelişen bilek ağrıları düşme, çarpma veya geçirilen bazı kazalar sonucu yaşanabilir. Bu travmatik grubun içinde son zamanlarda sıkça rastlanan bilek ağrısı nedenlerinden en önemlisi, kişinin farkında olmadan elini zorlaması sonucunda meydana gelen ağrılardır.

Özellikle son yıllarda bilgisayar kullanımının artması bilek ağrılarında da bir artışa sebep olmuştur. Travmatik nedenler dışında bilek ağrısı bir takım hastalılarda da görülebilir. Özellikle el bileği kistleri en sık rastlanan bilek ağrısı nedenlerindendir. Bu kistlerin bir bölümü dışarıdan bakıldığında görülebilir ama el bilek ağrısına daha çok neden olanlar gizli kist denen kistlerdir.

Gizli kistler özellikle MR sayesinde ortaya çıkmaktadır. Tendinit denen hastalıklar da el bileği bölgesindeki ağrıların önemli nedenlerindendir. Tendinit, belli bazı hareketlerin sürekli tekrarlanması sonucu ve bilekteki zorlanmalar sonucu ortaya çıkabilmektedirler.

El bileğinde iki tane büyük ana kemik ve sekiz tane de küçük kemik bulunur. Bu kemiklere bağlı gelişen hastalıklar da bilek ağrılarına neden olurlar ki bu hastalıkların tespit edilmesi çok da kolay değildir.

Videoyu Göster

Sağlık Kanalı

Hepsini göster

Yorumlar

Sitene ekle
Kapat