Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Bilardoya yeni başlayanlar ne tür çalışmalar yapabilir?

73,146
kez izlendi
Puan: 4.81 / 5
Detaylı Açıklama

Bilardoya yeni başlayanlar ne tür çalışmalar yapabilir?

Yeni başlayanlar antrenman yapabileceği vuruşlara öncelikle birinci aşamadan sonra gecebilir.

Birinci aşama istekanın vücuttaki pozisyonudur. Nasıl ki gitarın vücutta bir duruş pozisyonu varsa, o pozisyonu tam oturtmadan gitarın tellerine dokunulmuyorsa aynı şekilde istekanın da belli bir tutuş şekli var.

İstekanın vücuttaki yerini çok iyi şekilde tespit edip, çok güzel oturtturup; istekanın performans alabilecek şekilde sallanması sağlanıyorsa ve bu aşama geçilince antrenman vuruşlarına geçilebilir.

Antrenman, 4'te 4 vuruyoruz. Alta, üste, iki yana eşit şekilde? İsteka hareketine dikkat ediyoruz. Çünkü en ufak bir hata yapılırsa top orada çakılı kalmaz. Ama eğer doğru vuruş yapılırsa vuruş sonrasında bize ait olan top yerinde çakılı kalır.

Çok ufak bir hata ile, mesela altına kaçırarak hatalı vuruş yaparsak vuruş yapılan top yerinde kalmaz; geriye gelir. Topun biraz sağına vurursak top sağa gider. Bunları görebilmek için bu antrenmanın yapılması gerekir.

Bilardo hocanız size 4'te 4, 4'te 3, 4'te 2 vur diye anlatırken ve bu kalınlıkları anladıktan sonra figürleri uygulamaya başlayabilirsiniz.

Figürler, öncelikle basit figürlerden başlar.

Örnek olarak basit bir 3 bant figürü vermek gerekirse; figürü uygularken çok bir şey yapmanız, sert vuruş yapmanız gerekmez.

Kırmızı olan topa yarım kalın bir şekilde vurursanız, top gelir ve sayı olur. Tabii ki vuruş yaparken hangi yönden vuruş yapacağınızı da iyi hesaplamalısınız.

Bilardoda çalışırken en basitten başlayarak yavaş yavaş daha zora doğru gidilir. Bilardo çalışırken repertuar ancak bu şekilde, en basitten zora doğru gidecek oluşturulabilir.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat