Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Beslenme düzeni konusunda çocukla çatışma yaşayan anneler çocukla nasıl bir ilişki kurmalı?

79,679
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Beslenme düzeni konusunda çocukla çatışma yaşayan anneler çocukla nasıl bir ilişki kurmalı?

Hiçbir yemek anne ile çocuğun arasındaki güven ilişkisini bozmamalı. Genellikle anne baba olarak çocuğumuzun karının doymasına ve sağlıklı bir besini yemesine odaklandığımızda çocuğumuzu zorlamaya, ısrar etmeye hatta çocuğumuza öfkelenmeye başlıyoruz.

Elbette çocukların keyfi olarak tercih ettikleri yiyecekler var. Bununla birlikte bir de anne babaların çocuğun tüketmesini istediği besinler var. İşte tam bu noktada anne babalar olarak sabırlı bir şekilde çocukla çatışmaya girmeden, onunla inatlaşmadan seçenekler sunmamız gerekir. Bu seçeneklerin de çocuğun hem keyif alabileceği hem de sağlıklı olduğundan emin olduğumuz gıdalar olmasına dikkat etmeliyiz. Örneğin; çocuk cips veya gofret istiyor olabilir. Ancak her ara öğün zamanında cips, gofret gibi yiyecekler verdiğimizde çocuğun sağlıklı beslenmesini destekleyemeyiz. Bunun yerine bir ara öğünde meyve, diğer ara öğünde süt ya da yoğurt seçenekleri çocuğa sunulurken, başka bir ara öğünde hem çocuğunuzu mutlu etmek hem de tatlı isteğini giderebilmek için güvenilir markalı, paketli bir dondurmayı tercih edebilirsiniz. Böylece hem çocuklarınızın arzu ettiği, keyifle yedikleri seçenekler oluşturabilir, hem de anne baba olarak onların sağlıklı beslenmesini destekleyebilirsiniz.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat