Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Besin alerjisi bebeklerde ne tür sağlık sorunlarına yol açabilir?

5,733
kez izlendi
Puan: 5.00 / 5
Detaylı Açıklama

Besin alerjisi bebeklerde ne tür sağlık sorunlarına yol açabilir?

Herhangi bir gıda alerjisi olan bebeğin alerjisi fark edilmez ya da tedavi edilmezse bebekte beslenme problemlerine yol açabilir. 

Bebeklerde en sık görülen gıda alerjisi inek sütü alerjisidir. İnek sütü alerjisi olan bebek inek sütü ve inek sütünden üretilmiş gıdalar tükettiğinde alerjik reaksiyonlar gösterir. Bebeğin büyüme ve gelişmesinde gerilikler olabilir. 

Gıda alerjisi olan bebeğin alerjisi fark edilir ve bu gıda bebeğin beslenmesinden çıkarılırsa bebeğin sağlık durumu hızla iyi duruma gelecektir. 

Besin alerjisi bebeğin cildinde egzamaya yol açabilir. Gıda alerjisi ile ortaya çıkan egzamalar, alerji yapan gıda bebeğin beslenmesinden çıkarıldığında düzelecektir. 

Bebeğin cildindeki kuruluk egzamaya yol açabilir. Proteinler cildin nemlenmesini sağlar. Protein eksikliği sonucu bebeğin cildinde kurumalar görülebilir. Gıda alerjisi ile ortaya çıkan egzamaların gün içinde sıkça nemlendirilmesi gerekir. 

Gıda alerjisi bebekte şiddetli reaksiyonlara yol açabilir. Bu reaksiyonlar kronik hale gelirse bebeğin bir uzman tarafından tedavi edilmesi gerekir.

Videoyu Göster

Anne & Çocuk Kanalı

Hepsini göster

Yorumlar

Sitene ekle
Kapat