Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Bel ve boyun fıtıklarında tedavinin başarılı olduğu nasıl anlaşılır?

1,386
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Bel ve boyun fıtıklarında tedavinin başarılı olduğu nasıl anlaşılır?

Bel ve boyun fıtıklarında tedavinin 3. ve 4. gününden itibaren kişinin şikayetlerinde azalma başlar. Şikayetlerin azalması ile beraber 8. 9. seanstan sonra muayene bulgularında düzelme başlar. Yani derin dokunun iyileşmesiyle beraber omur aralığı açılıp diskin içeri girmesiyle beraber kişinin şikayetleri azalmaktadır. Doğru teşhis ve uygun tedavi yöntemleri yapıldığı takdirde fıtık rahatsızlıkları %70'ten %100 düzeylerine kadar iyileşebilir. 

Ancak kişinin şikayetleri azaldığında objektif olarak fıtığın iyileştiğinde görebileceğiniz bir şey var mıdır? Evet, vardır. 

Fıtık tedavisi öncesi çekilen MR, tedavisinde 3 ay sonra çekilen MR görüntülerine bakılması gerekir. Fıtığa tedavi olduğuna objektif olarak o MR görüntülerine bakıldığında inanılır. Kişinin şikayetlerinde azalma fıtığın tedavi olduğunu göstermez. Bazen kas spazmı azalması fıtığın iyileştiği anlamına gelmeyeceğinden fıtığın tam olarak iyileşip iyileşmediğini görmek için mutlaka MR sonuçlarına bakılması gerekir. Fıtık tedavisi olan kişilerin tedavisi sonrası 3. ayda kontrol MR'ı çektirerek iyileşmelerin gözlenmesi şarttır.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat