Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Bel ve boyun fıtığının tedavisinde yeni gelişmeler var mı?

4,237
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Bel ve boyun fıtığının tedavisinde yeni gelişmeler var mı?

Bel ve boyun fıtığının tedavisinde teknolojinin ilerlemesi ile yenil gelişemeler var. Geçmişte sadece klasik fizik tedavi yöntemleri olan ısıtma tedavileri, ultrason, tens gibi elektrikli uyarı teknikleri ve ağrı kesici yöntemler uygulanırken, şimdi omurgayı açmaya, omurga bağlarını güçlendirmeye yönelik birtakım stimülasyon tedavileri, bölgesel tedaviler, robotik tedaviler bel ve boyun fıtığının etkin bir şekilde tedavi edilmesin ve fıtığın içeri tekrar geri sokularak MR bulgularında da bunun tespit edilmesini sağlayabilmektedir. 


Doğru teşhis ve kullanılan yeni teknolojik ürünler ile bel ve boyun fıtığı tedavi edilebilir. Bel ve boyun fıtığının tedavisinde sadece manuel yöntemler kullanılmakta, ileri düzeyde omur aralığında daralması varsa manuel yöntem tek başına omur aralığını açmakta yeterli olamamaktadır. Çünkü örneğin bel bölgesinde 5. Aralığı açmak için uygulanması gereken yük yaklaşık 75- 80 kg çıkabilmektedir. Manuel bir uygulamayla bu yüke çıkılamayacağı için mekanik olarak bu aralığın açılması mümkün olamamaktadır. 

Manuel yöntemleri sadece kas spazmın çözülmesinde, fibrozit denilen ağrılı noktalarının ve blokajların çözülmesinde son derece etkindir. Ancak tedavinin tamamlayıcısıdır, tek başına bel ve boyun fıtığının tedavisi tek bir cihazla olmamaktadır. İyi bir değerlendirme ile iyi bir tedavi programı ile ve bu programı başarılı cihazlarla uygulanırsa tam tedavi olabilmektedir. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat