Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Bel ve boyun fıtığı en çok kimlerde görülür?

1,140
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Bel ve boyun fıtığı en çok kimlerde görülür?

Bel ve boyun fıtığı en çok oturarak çalışanlarda, uzun yol şoförlerinde ve gün içerisinde sürekli araba kullanan taksi vb. sürücülerde, uzun süre sabit pozisyonda kalanlarda, ağır spor yapanlarda görünür. Ev hanımlarının düzenli egzersiz yapıp kuvvetlendirmedikleri kaslarını yanlış kullanmalar da sık boyun ve bel fıtığı yaşamalarına neden olur.

Bel ve boyun fıtığını en sık gördüğümüz grup 30-50 yaş arasında ve aktif çalışma hayatı olan kişilerdir. Bu grubun omurgasını sağlıksız kullanması sonucu boyun-bel fıtıkları ve boyun-bel ağrıları sıklıkla karşımıza çıkar.

Boyun-bel fıtıklarının sık görüldüğü kişiler ağırlıkla oturarak çalışan, teknolojik cihazları gereğinden fazla kullanan, ağır spor yapan, uzun süre araç kullanan kişilerdir. Bu sebeple bu kişilerin meslek hastalığı dediğimiz boyun-bel fıtıklarına yakalanmamak, omurga sağlıklarını koruyabilmek için özel bir çaba sarf etmeleri gerekir. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat