Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Beklemiş ıhlamur çayı içilebilir mi?

26,538
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Beklemiş ıhlamur çayı içilebilir mi?

Genellikle koşturmalı olan hayatımızda çayımızı demliyoruz ve saatler sonra içebiliyoruz. Hatta demlediğimiz çayı bazen ertesi gün de içebiliyoruz ancak aslında bu sağlık açısından hiç doğru bir uygulama değil. Ihlamur çayında da buna özellikle dikkat etmemiz gerekiyor. Ihlamuru kaynatmak yerine üzerine sıcak su ekleyerek doğru bir şekilde demlediğimiz ıhlamur bitkisini fazla bekletmeden tüketmek gerekir. 

Ihlamurun sağlık açısından pek çok faydası bulunmaktadır. Ihlamuru biz çok bekletirsek hem içindeki mineraller ve vitaminler azalmış olur, hem de beklediği takdirde intoksikasyon üretir ve toksik özelliğe dönüşür. Bu nedenle ıhlamuru demlerken 10 dakikadan fazla suyun içerisinde bırakmamalıyız. Bekletmeden taze şekilde içmeliyiz. 

Ihlamuru aynı zamanda uygun miktarda tüketilmesi gerekir. Özellikle ıhlamurun sağlık açısından olumlu etkilerinden faydalanmak için gün içerisinde 3 - 4 fincan içmek yeterlidir. Her besinde olduğu gibi içeceklerin de fazlası sağlık üzerinde olumsuz etkiler gösterir. Bu nedenle tüm bitki çaylarında olduğu gibi ıhlamur çayının da aşırı miktarda tüketilmesi sağlık üzerinde olumsuz etki yaratabilir. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat