Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Bebeklerde pekmezin faydaları nelerdir?

7,536
kez izlendi
Puan: 5.00 / 5
Detaylı Açıklama

Bebeklerde pekmezin faydaları nelerdir?

İyi bir enerji kaynağı olan pekmez, bebeklerin altıncı ya da yedinci ayından itibaren beslenmelerinde kahvaltı öğünlerinde 1 tatlı kaşığı olarak eklenebilir. Demir içeriği yüksektir. Kırmızı etten sonra pekmezin emilimi iyi bir orana sahip olduğu için demir ihtiyacını karşılanması, zihinsel performansın artırılmasında yardımcı olan bir üründür. 

Bunun dışında kalsiyum açısından da oldukça zengindir. Bebekler için büyüme ve gelişime döneminde potasyum ve magnezyum minerallerinin önemi büyüktür ve pekmezde de bu mineraller bolca bulunur.  Pekmez içeriğindeki krom minerali insülin dengesinin ve kan şekerin dengesini sağlamasına yardımcı olur. Çocuklarda büyüme döneminde verilen B1 ve B2 vitaminlerini içerir. Büyüme ve gelişme döneminde bebeklerin bu enerjiye bu vitamin ve minerallere ihtiyacı çok yüksektir. Pekmez tüm bunların karşılanması açsından iyi bir besin desteği olarak kullanılabilir. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat