Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Bebeklerde kulak iltihabının belirtileri nelerdir?

15,013
kez izlendi
Puan: 0.60 / 5
Detaylı Açıklama

Bebeklerde kulak iltihabının belirtileri nelerdir?

Orta kulak enfeksiyonu, bebeklerde aniden başlayan şiddetli ağlama ve huzursuzlukla kendini gösterir. Nezle olmuş bir bebek aniden, dinmeyen bir şekilde ağlamaya başlarsa bebeğin orta kulak enfeksiyonu olduğu düşünülebilir ve bebeğin gecikilmeden bir doktora götürülmesi gerekir. 

Çocuk doktoru ya da kulak burun boğaz uzmanı orta kulak muayenesinde bebekte orta kulak iltihabı olup olmadığını tespit ettikten sonra uygun tedavi yöntemine geçilebilir. 

Bazı bebeklerde görülen şiddetli ağlama, orta kulakta biriken iltihabın kulak zarını germesi ve orada basınç oluşturması nedeniyle ortaya çıkar. Kulak zarı delinerek iltihap dışarı akarsa bebek rahatlar ve ağlamayı bırakır. 

Kulak zarının delinmesi beraberinde iyileşmesi güç bir süreci de başlatır. Bu yüzden orta kulakta biriken iltihap kulak zarını delmeden gerekli tedavi uygulanmalıdır. Kulak zarının delinmesi ileride kalıcı ya da geçici işitme kayıplarına neden olabilir.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat