Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Bebeklerde kulak iltihabını önlemek için nelere dikkat etmeliyiz?

7,838
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Bebeklerde kulak iltihabını önlemek için nelere dikkat etmeliyiz?

Bebeklerde ve çocuklarda orta kulak enfeksiyonu büyük çoğunlukla viral solunum yolu enfeksiyonun arkasından gelir. Orta kulak enfeksiyonunu engellemek istiyorsanız öncelikle bebeğinizin nezle olmasını engellemelisiniz.

Nezle gibi kolay yoldan bulaşan hastalıklar büyük salgınlara yol açabilir. Pek çok çocuk nezle gibi hastalıkları kolay atlatırken anatomik ya da genetik yapısı müsait olan çocuklar bu hastalıkları kolayca atlatamayabilir.

Bebek annesinden yatarak süt emiyorsa orta kulağa hava götüren, burun ile kulak arasında bulunan östaki borusuna emme sırasında süt kaçabilir. Kulağa kaçan süt orta kulak enfeksiyonuna neden olabilir. Bu nedenle bebeklerin düz pozisyonda kucakta hafif dik açıyla tutularak emzirilmesi gerekir.

Okula giden çocuklarda viral enfeksiyonlar kolaylıkla yayılabilmektedir. Okula giden çocuğunuzu enfeksiyonlardan korumaya özen göstermelisiniz.

Çocuğun ailesinde tekrarlayan orta kulak enfeksiyonuna sahip bireyler varsa çocukta da orta kulak enfeksiyonu görülmesi ihtimali yüksektir.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat