Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Gönder
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
Gönder
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Bebeklerde katı gıdaya hangi meyvelerle başlanmalı?

68,988
kez izlendi
Puan: 4.96 / 5
Bebeklerde katı gıdaya hangi meyvelerle başlanmalı?
Bebekte katı gıdaya geçerken meyveler mevsime göre seçilmelidir. Bebeğe verilen meyve mevsime uygun ve taze olursa bebeğin sağlığı açısından daha iyidir. Kış aylarında elma ya da muz, yaz aylarında şeftali ya da armut verilebilir.

Çileğin içinde histamin adı verilen bir madde olduğundan bebeğe verilmesi önerilmez. Çilek bebekte alerji yapabilir. Annenin de bebeğe süt verdiği dönemde çilek yemekten kaçınması gerekir.

Bebeğe meyvenin suyu değil püresi verilmelidir. Tatlı gıdaların biberonla içirilmesi bebeğin ön dişlerinde diş fırçasının ulaşamadığı noktalarda biberon çürüğü denilen çürükler oluşturur. Bebeğe verilen gıda lif ve posa yönünden zengin olursa bağırsak hareketleri uyarılır ve bağırsağın işlemesi düzene girer. Ayrıca meyvenin posası suyuna göre vitamin ve mineral açısından daha zengindir.
Anne & Çocuk Kanalı Hepsini Gör
UZMANTV
Akademi

Oturduğunuz yerden öğrenin

Kişisel gelişim, MS Office Programları, İlişkiler, Yağlıboya resim... Konusunun önde gelen eğitmenlerinden başka hiçbir yerde bulamayacağınız kurslar. Oturduğunuz yerden öğrenmenin keyfini ve kolaylığını yaşayın.

Akademi'yi keşfedin
UZMANTV
Rehber

Okumayı sevenler için...

İzlemek yerine okumayı tercih ediyorsanız sizi böyle alalım. İçeriği UZMANTV editörleri tarafından hazırlanan UZMANTV Rehber'de yine sorular ve cevaplar var ama bu sefer görüntülü değil yazılılar.

Rehber'i keşfedin
Sitene ekle
Kapat