Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Bebeklerde iştahsızlık neden olur?

38,843
kez izlendi
Puan: 3.33 / 5
Detaylı Açıklama

Bebeklerde iştahsızlık neden olur?

Bebeğin sadece emerek de sağlıklı beslenmesi mümkündür. Ancak diş çıkarma dönemi, enfeksiyon hastalıkları ve mide sorunlarına bağlı olarak bebeklerde iştahsızlık görülebilir. 

Öncelikle iştahsızlığın gerçekten var olup olmadığını anlamak gerekir. Çünkü yapılan çalışmalara göre iştahsızlığın en temel nedeni anne kaygısıdır. Anneler bu kaygıyı bebeğe yansıttığı, anne bebek arası denge bozulduğu zaman çocuk gerçekten iştahsız olabilir. 

Çocukta gerçekten bir problem yoksa annenin kaygısını giderme yoluna gidilir. Bebeğin 1 aydan fazla iştahsızlığı varsa sebepleri araştırılmalıdır. Nedeni bulup tedavi edersek iştahsızlık ortadan kalkacaktır. Geçici bir durum söz konusuysa çok fazla üstünde durmaya gerek yok demektir.

Bebeklerin diş çıkarma döneminde iştahsızlık görülebilir. Diş çıkarma çocuğun gerçekten zorlandığı dönemdir. Hepimiz hasta olduğumuz zaman iştahsız oluruz. Bu konuda anlayışlı olmak gerekir. 

Ek gıdalara başlanan 6 ay 1 yaş döneminde ek gıdalara alerjisi olan bebeklerde iştahsızlık sorunu ortaya çıkabilir. İlk 6 ay 1 yaş arasında demir takviyesi yapılmayan bebeklerde iştahsızlık görülebilir. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat