Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Gönder
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
Gönder
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Bebeklerde doğuma bağlı katarakt neden olur?

5,509
kez izlendi
Puan: 4.19 / 5
Bebeklerde doğuma bağlı katarakt neden olur?
Doğuştan gelen katarakt bebeklerde çok nadiren görülür fakat çok ciddi bir problemdir. Katarakt olan bebekte göz bebeğinin içinde beyaz lekeler varmış gibi bir görünüm oluşur. Bebeklerde kataraktın erken teşhis edilmesinde fayda vardır. Bu yüzden ebeveynler herhangi bir şüphe duyduklarında bir uzmana danışmalıdırlar.
Bebeklerde katarakt tedavisi
Katarakt tedavisi son dönemlerde son derece gelişmiştir. Daha önceleri bebek kataraktı vakalarında teknik yetersizlikten dolayı göze mercek takılamıyordu. Yaklaşık son 10 yıldır bebeklerin de gözüne göz içi merceği takılabiliyor. Göz merceği takılması tedavi anlamında iyi sonuçlar verebilmektedir. Tek gözünde katarakt olan bebeklerin tedavisi gecikilmeden yapılmalıdır. Tedavide gecikilirse ileride göz tembelliği sorunu yaşanabilir.
Bebek kataraktının nedenleri
Annenin hamilelik sürecinde aldığı ilaçlar ya da geçirdiği enfeksiyonlar ve bebekteki metabolik hastalıklar doğuştan katarakta neden olabilir.
Anne & Çocuk Kanalı Hepsini Gör
UZMANTV
Akademi

Oturduğunuz yerden öğrenin

Kişisel gelişim, MS Office Programları, İlişkiler, Yağlıboya resim... Konusunun önde gelen eğitmenlerinden başka hiçbir yerde bulamayacağınız kurslar. Oturduğunuz yerden öğrenmenin keyfini ve kolaylığını yaşayın.

Akademi'yi keşfedin
UZMANTV
Rehber

Okumayı sevenler için...

İzlemek yerine okumayı tercih ediyorsanız sizi böyle alalım. İçeriği UZMANTV editörleri tarafından hazırlanan UZMANTV Rehber'de yine sorular ve cevaplar var ama bu sefer görüntülü değil yazılılar.

Rehber'i keşfedin
Sitene ekle
Kapat