Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Bebeklerde cilt kuruluğu neden olur?

9,900
kez izlendi
Puan: 3.75 / 5
Detaylı Açıklama

Bebeklerde cilt kuruluğu neden olur?

Bebeklerde cilt kuruluğu çoğunlukla ailesel olur. Annenin ya da babanın da cildi çok kuru ise bebeğin de cildi kuru olabilir. Bunun dışında çok önemli bir sebep de bebeklerin cildine sürülen dermokozmetik ürünlerdir. İçeriğinde parfüm, koruyucu ve kimyasal katkı maddeleri olan bakım ürünlerinin kullanılması bebeklerde cilt kuruluğuna yol açabilir. 

Cildin kurumasının arkasından çatlaklar meydana gelir. Bu çatlakların üzerine sürülen değişik ürünler, çatlakların enfekte olmasına ve bebeğin canının yanmasına da yol açabilirler. 

Bebeklerde cilt kuruluğu aslında daha önemli bir sorundur. Deri ile beyin aynı kök hücreden köken alan değişik bir organdır ve beyin ile derinin birbiri ile çok ciddi bir bağlantısı vardır. Cildi rahat olan bebeğin beyni de rahat olur, dolayısıyla bebek daha huzurlu ve daha mutlu olur.

Bu nedenle bebeklerde cilt kuruluğunu engellemek için olabildiğince doğal nemlendirmek, olabildiğince az ilaç kullanmak ve bebek kıyafertleri için kullandığınız deterjanlara dikkat etmek, mümkün olan en doğal olanlarını seçmek gerekir.

Videoyu Göster

Anne & Çocuk Kanalı

Hepsini göster

Yorumlar

Sitene ekle
Kapat