Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Gönder
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
Gönder
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Bebeklerde besin alerjisi nasıl tedavi edilir?

1,621
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Bebeklerde besin alerjisi nasıl tedavi edilir?
Bebeklerde görülen besin alerjisi için uygulanan ilk tedavi yöntemi bebeğin alerjik reaksiyon gösterdiği gıdayı beslenmesinden çıkartmaktır. 

Bebek bir gıdaya karşı bronş spazmı ya da larenks spazmı gibi şiddetli alerjik reaksiyon gösteriyorsa bu gıdanın bebeğin beslenmesinden çıkartılması çok önemlidir. 

Bebeğe verilecek bütün gıdaların içeriği ebeveynler tarafından özenle incelenmelidir. Gıdanın içinde alerjen madde olmadığına emin olunduğunda gıda çocuğa yedirilebilir. 

Bebek ishal gibi hafif alerjik tepkiler gösteriyorsa hem alerjen gıda bebeğin beslenmesinden çıkarılmalı hem de bebek parçalanmış protein ürünlerinden oluşan mamalarla beslenmelidir. 

Bebeklerde en sık görülen gıda alerjisi inek sütü alerjisidir. Bebeğin beslenmesinden süt ve süt ürünlerinin çıkarılması bebeğin kalsiyum ve D vitamini alımını azaltacaktır. İnek sütü alerjisi olan bebeklerin mamalarına kalsiyum ve D vitamini katkısı yapılmalıdır. 

İlk 6 ay içinde sadece anne sütü ile beslenen bebekte inek sütü alerjisi reaksiyonları görülüyorsa annenin beslenmesinden süt ve süt ürünlerini çıkartması gerekir. Böyle bir durumda anne, başka besinlerden kalsiyum ve D vitamini takviye etmelidir.
Anne & Çocuk Kanalı Hepsini Gör
UZMANTV
Akademi

Oturduğunuz yerden öğrenin

Kişisel gelişim, MS Office Programları, İlişkiler, Yağlıboya resim... Konusunun önde gelen eğitmenlerinden başka hiçbir yerde bulamayacağınız kurslar. Oturduğunuz yerden öğrenmenin keyfini ve kolaylığını yaşayın.

Akademi'yi keşfedin
UZMANTV
Rehber

Okumayı sevenler için...

İzlemek yerine okumayı tercih ediyorsanız sizi böyle alalım. İçeriği UZMANTV editörleri tarafından hazırlanan UZMANTV Rehber'de yine sorular ve cevaplar var ama bu sefer görüntülü değil yazılılar.

Rehber'i keşfedin
Sitene ekle
Kapat