Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Bebeklerde ağlatma yöntemi ile uyku eğitimi nasıl verilir?

20,000
kez izlendi
Puan: 3.75 / 5
Detaylı Açıklama

Bebeklerde ağlatma yöntemi ile uyku eğitimi nasıl verilir?

Bebeğinin ağlamasının nedenlerini anladıktan sonra ve bebek hastalığından dolayı mı ağlıyor, aç olduğundan mı ağlıyor gibi ağlamayla ilgili nedenlerini ortadan kaldırdıktan sonra bebeğimizi yatağına koyduğumuz zaman rutinlerden geçirmek gerekir. Bunlar bebeği yıkamak, bebeğe masaj yapmak, bebeğe şarkı söylemek olabilir. Işıkları kıstığımız zaman da orada eğitim düzeyine geçmiş olacağız.

Bebek eski uyuma alışkanlığını kenara bırakmak zorunda olduğu için ağlayacaktır. Biz ağlamanın sebebini fiziksel veya psikolojik sıkıntısına dayanmadığını biliyorsak eğer, "evet bebeğim senin için kolay değil, bu yüzden ağlamak istiyorsun" gibi konuşmalarda bulunacağız. Ağlamakla ilgili fikirlerimiz negatif ise bebeğimizin ağlamasına inanıyorsak, bebek ağlar ağlamaz meme veya emzik verip, kucağınıza alıp onu sakinleştirmek gerektiğini hissediyorsak ağlatma yöntemi ile eğitme yöntemi işlemi kolay olmayacaktır. Bu anlamda öncelikle Ferber yöntemi ile uyku eğitimine inanmanız gerekir.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat