Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Bebekler kaç aydan itibaren pekmez tüketmeye başlayabilir?

48,868
kez izlendi
Puan: 5.00 / 5
Detaylı Açıklama

Bebekler kaç aydan itibaren pekmez tüketmeye başlayabilir?

Pekmeze bebeklerde ilk 6 ayda ya da doktorunun uygun gördüğü 7. aydan itibaren kahvaltılarda rahatlıkla başlanabilir. Bu dönemde pekmezin alerjik reaksiyonları olmadığı için bebeğin enerji ihtiyacını karşılayacaktır. Demir, kalsiyum mineralleri, potasyum, magnezyum minerallerine ihtiyaç açısından çocuğun beslenmesinin desteklenmesine yardımcı olacaktır. Bu dönemde belirtilen ölçülerde tüketilen pekmezin B1, B2 ve B3 vitaminleri açısından da bebeğin beslenmesine büyük faydası vardır.

Bebeklere 6. aydan önce pekmez vermek için çeşitli sağlık sorunlarına neden olabilir. Özellikle anne sütünün önemli olduğu bu dönemde, anne sütünden daha tatlı bir tada sahip olan bir pekmez erken başlanırsa, bebeğin anne sütünü bırakma ihtimali yüksek olur. Bunun dışında sindirim sistemin tam gelişmediği için bebeğin bağırsaklarında ve sindirim sisteminde çeşitli sağlık sorunları ortaya çıkartabilir. Bu yüzden bebek beslenmesinde pekmeze erken başlanılması doğru olmayacaktır. Ancak çocuk doktorunun da tavsiyesi ile bebeğe 6. 7. aydan itibaren pekmez verilebilir.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat