Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Bebek yazın nasıl giydirilmeli?

16,832
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Bebek yazın nasıl giydirilmeli?

Yazın aşırı sıcaklarda bebeği hafif giydirmek gerekir. Bebeği üşütmemek için aşırı giydirdiğimizde pek çok risk artar. İsilik olsun, sıcak çarpması olsun, sıvı kaybı olsun bu sorunlarla karşılaşılabilir. Bu nedenle biz yazın nasıl rahat ediyorsak bebeğe de o tarz kıyafetler giydirmek gerekir. 


3 aylık bebeği sıcak havada hafif bir penye ya da şortla evde rahat bırakabiliriz. Bebeğin genelde el ve ayakları soğuk olduğundan bu bebeğin üşüdüğü anlamına gelmez. Bebeğin terlemesi ise aşırı sıcak olduğu anlamına gelir. Bebekler ilk 6 ay ısıyı tam regüle edemedikleri ve dış ısı değişimine uyum sağlayamadıkları için yazın bir anda hava soğuyorsa akşamüstü biraz daha giydirilebilir. 

Biz klimalı ortamda rahat ediyorsak bebek de bu ortamda kalabilir. Klimanın hava akımına ise direkt maruz kalmamalıdır. Camı açıp cereyanda bırakırsak da bebek rahatsız olur. Yazın sıcak çarpması riski çok fazladır. Bebeği hareketsiz aracın içinde asla bırakmamak gerekir. Bebeğin enfeksiyonu ve ateşi varsa çok örtülmemeli, bol sıvı tüketmesi sağlanmalıdır.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat