Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Bebek taşırken nelere dikkat etmeliyiz?

983
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Bebek taşırken nelere dikkat etmeliyiz?

Çocuğunuzun kilosuna ve yaşına göre taşıma yöntemi ve yardımları kullanmalısınız. Yeni doğmuş bebekler göbekte, surat hep taşıyıcının vücuduna doğru bakacak şekilde taşınmalıdır. Kafasını kendiliğinden destekleyen bebekler, göbekten, belden veya sırttan taşınabilirler. 8 kilo üstü ve oturabilen bebekler, sırtta ve yanda taşınabilirler. Kafasına hakim olmadığı müddetçe bebeği sırtınızda taşımayın.

Çocuğunuzun düzgün nefes alabilmesine özen gösterin. Taşıma gerecinin içinde bir kumaş parçası veya başka bir objenin solunum yollarını tıkamadığına emin olun. Araba veya bisiklet sürerken kesinlikle taşıma yardımını kullanmayın. Taşıma yardımı bu durumlarda gerekli güvenliği sağlayamayacaktır.

Taşıma yardımını sadece sağlığınız izin verdiği ölçüde kullanın. Bel, sırt, omuz, boyun sıkıntıları yaşayan yetişkinler taşıma yardımı kullanmadan önce doktorlarına ve sonrasında kendilerine uygun taşıma gerecini önerecek bebek taşıma uzmanına danışmaları gerekir.

Taşıma yardımını kullanmadan önce kumaşın dikiş yerlerinin, düğümlerinin sağlam olmasına dikkat edilmelidir. Düzgün durumda olmayan, delikli ve başka türlü hasarlı taşıma yardımlarını kesinlikle kullanmayın. Ayrıca köşelerden dönerken veya dar mekanlardan geçerken dikkatli yürünmeli, sırtınızda taşınan çocukların sizin görmediğiniz objelerle temasa geçebileceğini göz önünde bulundurmalısınız.

Bunun yanında bebeğinizi iklim koşullarından koruyun. Bebeğinizi taşırken çok fazla güneşte maruz kalmamasına dikkat edin. Yaz aylarında bebeğinizi çok sıkı giydirmeyin. Bebeğinizi rüzgardan, soğuktan, yağmurdan koruyun. Ayrıca yolda ve trafikte otobüslerin, trenlerin, metroların hızlanıp fren yaptıkları anlarda sıkı tutunmaya dikkat edin. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat