Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Bebek kakasındaki koku değişikliği sorun belirtisi midir?

72,414
kez izlendi
Puan: 3.86 / 5
Detaylı Açıklama

Bebek kakasındaki koku değişikliği sorun belirtisi midir?

Bebeklerin hayatlarının ilk günlerinde yaptıkları siyaha yakın yeşil renkteki kaka genellikle kokusuzdur. Fakat günler ilerledikçe bebek hafif sulu ve yeşilimsi kaka yapmaya başlar. Daha sonrasında bu altın sarısı renge döner. Anne sütü alan bir bebeğin kakası ekşi kokar. Bebek ek besin alma dönemine geldikçe kakası daha keskin bir koku alır. Bu fizyolojik ve iyi bir durumun göstergesidir.

Ama kötü kokan bir kaka, bunun yanında ateş, huzursuzluk, kaka sayısının aşırı miktarda artması, kakada kan bulunması söz konusu ise bu durumun enfeksiyona bağlı olduğunun göstergesidir. Böyle bir durumda doktorunuza danışmanız gerekir.

Bebeğin kakası genel olarak sağlığı, beslenme durumu ve hastalıkları hakkında bilgi içerir. Bu nedenle kakayı gözle görmek ve koklamak hekimlere çok değerli bilgiler verir. Bu nedenle bebeğinizin kokusu her zamankinden değişik, kıvamı farklı kaka yaptığını görürseniz kakayı olabildiğince çabuk doktorunuza götürmenizde fayda vardır.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat