Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Bebek ile uçağa binerken nelere dikkat etmek gerekir?

3,049
kez izlendi
Puan: 3.00 / 5
Detaylı Açıklama

Bebek ile uçağa binerken nelere dikkat etmek gerekir?

Bebekle uçağa binmek konusunda çekinceleriniz olabilir ancak bebeklerin uçağa binmesinde herhangi bir tıbbı sakınca yoktur. Dikkat edeceğiniz bazı noktalar bebeğinizle yapacağınız uçak yolculuğunda size kolaylık sağlayacaktır. 

Bebeklerin uçakta sürekli ağlamalarının sebebi basınç yüzünden kulaklarında oluşan ağrıdır. Bebeklerin orta kulağı ve orta kulağa hava gönderen östaki borusu anatomik olarak tıkanmaya müsait bölgelerdir. Uçaktaki kabin içi basıncının değişimine bağlı olarak kulak içinde meydana gelen basınç değişimleri bebekte ağrıya neden olabilir. 

Bebeklerin uçakta ağlamadan rahat bir yolculuk geçirebilmesi için östaki borusunun açık olması gerekir. Burnun açık olması östaki borusunun da açık olduğu anlamına gelir. 

Uçak inmeye başladığında bebeğinizi emzirerek ya da ağzına emzik vererek bebeğin kulağının tıkanmasını önleyebilirsiniz. Çocuğunuz büyükse iniş sırasında bir şeyler içebilir ya da sakız çiğneyebilir.

Çocuğunuz nezle ise uçağa binmeden yaklaşık 1 saat önce üst solunum yollarını açan bir şurup içmesinde fayda vardır. Çocuğunuzun burnunu açmak için burun açıcı spreylerden de faydalanabilirsiniz.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat