Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Bebek hamilelikte cinsel ilişkiyi hisseder mi?

25,000
kez izlendi
Puan: 4.09 / 5
Detaylı Açıklama

Bebek hamilelikte cinsel ilişkiyi hisseder mi?

Bebeklerin duyusal gelişimi

Gebeliğin ilk 3 aylık (ilk trimester) döneminde bebeğin koku alma, tat alma ve dokunma duyusu gelişir. 24. haftada kulak gelişmeye başladıktan sonra işitme duyusu gelişmeye başlar. 32. haftadan sonra da gözü, görme duyusu gelişir. Cenin anne karnında bu duyuların hepsini kullanmaz. 

Dokunma duyusu, plasenta ve rahim içi diğer yapıları hissetmek için kullanıyor. Tat alma ve koku alma duyusu amniyon sıvısının tadını ve kokusunu almakta fayda gösteriyor. Duyma duyusuyla dışarıdan gelen sesler işitilebiliyor. Ancak görme duyusu içeride kullanılmıyor. Bebek gözlerini içeride açıp kapasa bile içerisi karanlık olduğundan bu duyuyu hissetmiyor.

Anne ve baba adayı beraber olduğu zaman cenin işitsel anlamda duyduğu seslere bir anlam veremez. Onun dışında yine ilişkinin olduğunu titreşim ya da rahim içinde sallantı şeklinde hissetse de bu bebeği strese sokan bir durum olmaz. Bebek bundan ruhsal olarak olumsuz yönde etkilenmez.

Cinsel ilişki esnasında mutluluk hormunu (endorfin) salgısı anne adayını nasıl mutlu ediyorsa aynı şekilde kan yoluyla bebeğe geçerek onun da mutlu olmasını sağlayacaktır.

Videoyu Göster

Anne & Çocuk Kanalı

Hepsini göster

Yorumlar

Sitene ekle
Kapat