Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Bebek emmeyi reddederse ne yapılabilir?

216,995
kez izlendi
Puan: 4.74 / 5
Detaylı Açıklama

Bebek emmeyi reddederse ne yapılabilir?

Bazı bebekler emme konusunda isteksizdir. Her zaman nedenini anlamak pek mümkün değildir. Sıcaklıktan rahatsız olabilirler, çevreye olan ilgileri artmış olabilir. Ama anne göğsünü alma konusunda çok ciddi sıkıntılar yaşayabilirler.

Önce onu sakinleştirin

Bu durumda yapılacak en güzel şey bebeği önce sakinleştirmek, yarı uykuya geçirmek, uyur pozisyondayken göğsünüzü vermektir. Bazen çok daha farklı olabilir, tek göğüs tercihleri olabilir. Sadece sağ göğüs, sadece sol göğüs tercih edilebilir. Diğerine yatırıldığında sinirlenebilir.

Emzirirken yatış pozisyonuna dikkat

Bebeğinizin sinirlenmesi yatış pozisyonuyla ilgili olabilir. O bölgede bebeğin bir sıkıntısı olabilir, o kolunda ağrı hissediyor olabilir. Bunları araştırdıktan sonra, yine de ısrarcıysa, sağ göğsü verirmiş pozisyonunda tutarak sol göğsü emzirmek, ya da tam tersini yapmak, yine bebeğin almasını kolaylaştırır.

Yarı uyur vaziyetteyken deneyin

Uyanıkken emmeyi reddeden bebeklerin % 99'u yarı uyur konumdayken göğsü çok rahat kavrarlar. O nedenle vazgeçmek yerine uygun, sakin, karanlık bir ortamda bebeği uykuya geçirip, devam etmek gerekir. Bu süreç maksimum 10-15 gün sürer. 10-15 gün sonra problem biter ve bebek tekrar emmeye devam eder.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat