Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Bebek cildine uygun lif nasıl olmalı?

2,424
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Bebek cildine uygun lif nasıl olmalı?

Yenidoğan bebeklerin cildinin en üst tabakası, koruyucu tabaka epidermis çok ince bir tabakadır. Bu nedenle yenidoğan bebeklerin cildi çok geçirgendir. Bebek cildi üzerine sürülen ilaçlar, bakım ürünleri ve kozmetik ürünlerin içindeki kimyasal katkı maddelerini kolaylıkla içine emer. İkinci olarak çok hassas, kırılgan bir cildi vardır. Kolaylıkla çizilebilir, tahriş olabilir. Bebeğimiz için bir lif seçimi yapacaksak, her şeyden önce çok yumuşak olması, kimyasal katkı maddeleri bulundurmaması gerekir. Erişkinler için yapılan plastik kökenli lifler bebek cildinde kullanılmalıdır. 

Bebekler için lif seçerken doğal, pamuklu ve yumuşak bir malzemeden olmasına özen gösterilmesi gerekir. Doğal süngerler kullanılabilir. Elimize alıp sıktığımızda hiçbir şekilde sert bir yapısı olmadığını gördüğümüz, kendi cildimize son derece yumuşak gelen lifleri kullanabiliriz. Lifler hiçbir zaman kuru bir cilde kullanılmamalıdır. Bu nedenle banyo sırasında önce lif ıslatılmalı, bebek şampuanı ile iyice yumuşatılmalıdır. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat