Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Gönder
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
Gönder
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Bebek beslendikten sonra gazı nasıl çıkarılır?

187,867
kez izlendi
Puan: 4.62 / 5
Bebek beslendikten sonra gazı nasıl çıkarılır?
Genelde önerilen bir göğsü emdikten sonra bebeğin gazını çıkarıp ikinci göğsü vermek ve sonra tekrar gazını çıkarmaktır.

Normalde uygulanan, bebeği göğüs altı ve karın bölgesi omza gelecek şekilde yatırıp, sırtına hafif hafif vurmaktır. Ama bu işi en fazla 2-3 dakika yapmak gerekir. Bebek gaz çıkarmadıysa başı hafifçe yukarıda olacak şekilde yan yatırıp o şekilde 1-2 dakika daha yaptıktan sonra eğer çıkaramıyorsa bırakmak ideal yöntemdir.

Her bebek ağızdan gaz çıkarmaz. Bir kısmı bu işi tamamen bağırsak gazı şeklinde, bir kısmı da emdikten 10-15 dakika sonra çıkarır. Burada önemli olan gazını çıkarırken kusabileceği için bebekleri yan yatırmaktır.

Eğer sık kusan bebeklerse mideden, ağza yemek gelmesini, mama gelmesini engellemek için de mutlaka 40-45 derece açı olacak şekilde, baş biraz daha yukarıda olacak konumda yatırmaktır.
Anne & Çocuk Kanalı Hepsini Gör
UZMANTV
Akademi

Oturduğunuz yerden öğrenin

Kişisel gelişim, MS Office Programları, İlişkiler, Yağlıboya resim... Konusunun önde gelen eğitmenlerinden başka hiçbir yerde bulamayacağınız kurslar. Oturduğunuz yerden öğrenmenin keyfini ve kolaylığını yaşayın.

Akademi'yi keşfedin
UZMANTV
Rehber

Okumayı sevenler için...

İzlemek yerine okumayı tercih ediyorsanız sizi böyle alalım. İçeriği UZMANTV editörleri tarafından hazırlanan UZMANTV Rehber'de yine sorular ve cevaplar var ama bu sefer görüntülü değil yazılılar.

Rehber'i keşfedin
Sitene ekle
Kapat