Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Gönder
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
Gönder
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Bebek 9. ayda nasıl beslenmeli?

112,287
kez izlendi
Puan: 4.83 / 5
Bebek 9. ayda nasıl beslenmeli?
9 aylık bebek önceki aylara göre biraz daha erişkin konuma gelmiştir. 9. ayda beslenme konusunda bebeğe erişkin muamelesi yapılabilir. Kendi yediğimiz her şeyi tuz ilave etmeden bebeğe yedirebiliriz. Bebek 9. aydan itibaren püre halindeki besinlerden çok taneli besinler yemelidir. Böylece taneli besinler yemeye alışır.

9 aylık bebeğin yemek düzeni


Kahvaltı, öğle yemeği ve akşam yemeği olarak 3 ana öğün ile beslenmelidir. Bebeğe ara öğün olarak yoğurt ve meyve verilebilir. Bebek besin ihtiyaçlarının % 60'ına yakınını anne sütünden elde ettiği için anne sütüne devam edilmelidir.

9. ayda bebeğin yememesi gereken gıdalar


Bebekte demir eksikliğini arttırmaması açısından 1 yaşına gelene kadar inek sütü fazla tercih edilmemelidir. İleride ortaya çıkabilecek hipertansiyon ve kalp hastalıklarına önlem olarak bebeklerin yemeğine 1 yaşına gelene kadar tuz eklenmemelidir. Patlıcanda nikotin olduğundan bebek 1 yaşına gelene kadar bebeğe patlıcan yedirmek uygun değildir. Favizm hastalığı riski açısından bebeğe 1 yaşına kadar bakla yedirilmemelidir. Çilek ve benzeri meyveler bebekte alerji yapabilir. Bal ise bebeklere kesinlikle verilmemelidir çünkü bal bebekte ölüme kadar giden sorunlara yol açabilir.
Anne & Çocuk Kanalı Hepsini Gör
UZMANTV
Akademi

Oturduğunuz yerden öğrenin

Kişisel gelişim, MS Office Programları, İlişkiler, Yağlıboya resim... Konusunun önde gelen eğitmenlerinden başka hiçbir yerde bulamayacağınız kurslar. Oturduğunuz yerden öğrenmenin keyfini ve kolaylığını yaşayın.

Akademi'yi keşfedin
UZMANTV
Rehber

Okumayı sevenler için...

İzlemek yerine okumayı tercih ediyorsanız sizi böyle alalım. İçeriği UZMANTV editörleri tarafından hazırlanan UZMANTV Rehber'de yine sorular ve cevaplar var ama bu sefer görüntülü değil yazılılar.

Rehber'i keşfedin
Sitene ekle
Kapat