Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Gönder
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
Gönder
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Bebeğin kabız olduğu nasıl anlaşılır?

82,668
kez izlendi
Puan: 4.83 / 5
Bebeğin kabız olduğu nasıl anlaşılır?
Kabızlık 2 günden daha seyrek sıklıkta, sert ve zor kaka yapmaktır. Bebekler bağırsak hareketleri henüz tam olgunlaşmadığı için doldur boşalt sistemi ile kaka yaparlar. Özellikle 2. aydan sonra 4 - 5 günde bir kaka yapan bebekler olabilir ancak kaka sert değilse bebek kabız değildir. Biriktirmiş ve hepsini topluca boşaltmıştır. Bebeğin karnına masaj yapmak, kulak temizleme pamuğu ile makatına uyarı vermek bebeğin kaka yapmasını kolaylaştırabilir. Bebek oturmaya başlayınca bebeğin karın içi basıncı artar ve bebeğin kaka yapması kolaylaşır.

Bebek 6. ayda ek gıdalara başladıktan sonra yanlış beslenme alışkanlıkları yüzünden kabız olabilir. Devamlı kuru gıdalarla beslenen bebeğin kabız olma riski çok yüksektir. Meyve, sebze ve suyu yeteri kadar tüketmeyen bebek kabız olabilir. Bebeğin yoğurt ve muzu çok yemesi bebekte kabız riskini arttırır.

Bebeğin 1 yaşındandan önce inek sütü içmesi ve 1 yaşından sonra günde 500 mililitreden fazla süt içmesi bebeği kabız yapar. Bebekler 1 yaşına gelene kadar sadece anne sütü ile beslenmelidir.
Anne & Çocuk Kanalı Hepsini Gör
UZMANTV
Akademi

Oturduğunuz yerden öğrenin

Kişisel gelişim, MS Office Programları, İlişkiler, Yağlıboya resim... Konusunun önde gelen eğitmenlerinden başka hiçbir yerde bulamayacağınız kurslar. Oturduğunuz yerden öğrenmenin keyfini ve kolaylığını yaşayın.

Akademi'yi keşfedin
UZMANTV
Rehber

Okumayı sevenler için...

İzlemek yerine okumayı tercih ediyorsanız sizi böyle alalım. İçeriği UZMANTV editörleri tarafından hazırlanan UZMANTV Rehber'de yine sorular ve cevaplar var ama bu sefer görüntülü değil yazılılar.

Rehber'i keşfedin
Sitene ekle
Kapat