Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Gönder
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
Gönder
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Bebeğin 9. ayda sosyal gelişimi nasıldır?

69,739
kez izlendi
Puan: 4.81 / 5
Bebeğin 9. ayda sosyal gelişimi nasıldır?
9 aylık bebek belli bir amaca yönelik hareket eder. Artık yaptığı hareketlerin bilincindedir. Örneğin anlamına uygun olarak el sallamaya başlar.

9. ayda bebeğin oyuncaklarla oynama aktivitesi daha çok artmıştır. Ebeveynleri ile oyun başlatabilir. Bu ayda bebeğin keşfetme duygusu gelişmiştir. Örneğin topunu örtünün altına sakladığımız zaman emekleyerek gider ve topu bulmaya çalışır.

9 aylık bebek
anneye, babaya ve kardeşlerine çok bağlıdır. Anne ya da baba bebeğin bulunduğu odadan ayrılınca bebek buna ağlayarak tepki verir. 9 aylık bebekte reddetme tepkisi başlar. İstemediği bir şey yapıldığında buna çeşitli şekillerde tepki verir.

Bebeğin 9. ayda günlük aktiviteleri arttığından bebek daha özgür hareket etmeye başlar. Uzağında duran nesneyi emekleyerek gider ve alır. Eline sopa benzeri uzun bir şey verildiğinde bunu kullanarak uzakta duran oyuncağa uzanmaya çalışır.
Anne & Çocuk Kanalı Hepsini Gör
UZMANTV
Akademi

Oturduğunuz yerden öğrenin

Kişisel gelişim, MS Office Programları, İlişkiler, Yağlıboya resim... Konusunun önde gelen eğitmenlerinden başka hiçbir yerde bulamayacağınız kurslar. Oturduğunuz yerden öğrenmenin keyfini ve kolaylığını yaşayın.

Akademi'yi keşfedin
UZMANTV
Rehber

Okumayı sevenler için...

İzlemek yerine okumayı tercih ediyorsanız sizi böyle alalım. İçeriği UZMANTV editörleri tarafından hazırlanan UZMANTV Rehber'de yine sorular ve cevaplar var ama bu sefer görüntülü değil yazılılar.

Rehber'i keşfedin
Sitene ekle
Kapat