Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Gönder
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
Gönder
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Bebeğin 9. ayda dil gelişimi nasıldır?

75,081
kez izlendi
Puan: 4.55 / 5
Bebeğin 9. ayda dil gelişimi nasıldır?
9 aylık bebekte dil gelişimi 6. aya göre oldukça ilerlemiştir. Bebek 9. ay ile 12. ay arasında genelde sosyal amaca yönelik hareket ettiğinden bebeğin dil gelişimi de buna uygun olarak artar.

9 aylık bebek
genelde duyduğu sesleri taklit eder. Anlamlarını bilmese de anne, baba, dede, mama gibi basit ve tekrarlayan hecelerden oluşmuş kelimeleri söyleyebilir. İkili heceleri kendi kendine sık sık tekrarlar. Anlamına yönelik söylemediğinden kelimelerin anlamına yönelik vurgular yapamaz. Söyleme şekli daha çok aynı heceyi sürekli tekrar etmekten ibarettir. Arka arkaya tekrarladığı kelimeyi bir süre sonra unutup başka bir kelimeyi tekrar etmeye başlar.

Bebeğin 9. ayda etrafla olan ilişkisi oldukça artmıştır. Ailesinin ona söylediklerini dinleyerek anlamaya çalışır. Kendine kolay gelen kelimeleri tekrar etmeye başlar.
Anne & Çocuk Kanalı Hepsini Gör
UZMANTV
Akademi

Oturduğunuz yerden öğrenin

Kişisel gelişim, MS Office Programları, İlişkiler, Yağlıboya resim... Konusunun önde gelen eğitmenlerinden başka hiçbir yerde bulamayacağınız kurslar. Oturduğunuz yerden öğrenmenin keyfini ve kolaylığını yaşayın.

Akademi'yi keşfedin
UZMANTV
Rehber

Okumayı sevenler için...

İzlemek yerine okumayı tercih ediyorsanız sizi böyle alalım. İçeriği UZMANTV editörleri tarafından hazırlanan UZMANTV Rehber'de yine sorular ve cevaplar var ama bu sefer görüntülü değil yazılılar.

Rehber'i keşfedin
Sitene ekle
Kapat