Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Gönder
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
Gönder
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Bebeğin 7. ve 8. ayda sosyal gelişimi nasıldır?

130,065
kez izlendi
Puan: 4.89 / 5
Bebeğin 7. ve 8. ayda sosyal gelişimi nasıldır?
Bebeğin etrafla olan ilişkisi 6. aydan itibaren artmaya başlar. Bebek 7. ve 8. aylarda evdeki ebevynlerin hareketlerini takip eder. Onların yaptıklarıyla ilgilenmeye başlar. Etrafındaki insanlarla göz iletişimi kurar.

7. ya da 8. ayda bebeğin dişleri çıkmaya başlar. Önceki aylara göre daha hareketlidir. Emekleyerek etrafı keşfetmeye çalışır. Annesin, babasın ve kardeşlerini tanır, onlara bağlıdır. Etrafındaki yabancı insanları yadırgar.

Bebeğin o anki ruh hali yüzünden anlaşılabilir. Mutlu ya da mutsuz olduğunu yüz ifadesi ile belli eder. Bebek bu aylarda oyuncaklarla oynamaya başlamıştır. Ses çıkartan oyuncaklar daha çok ilgisini çeker.

8 aylık bebek etrafta olup bitenleri izler ve bunları taklit etmeye çalışır. Erişkinleri ve çocukları ayırt etmeye başlamıştır. Çocuklarla daha çok ilgilenir ve çocuk gördüğünde gülerek tepki verir.
Anne & Çocuk Kanalı Hepsini Gör
UZMANTV
Akademi

Oturduğunuz yerden öğrenin

Kişisel gelişim, MS Office Programları, İlişkiler, Yağlıboya resim... Konusunun önde gelen eğitmenlerinden başka hiçbir yerde bulamayacağınız kurslar. Oturduğunuz yerden öğrenmenin keyfini ve kolaylığını yaşayın.

Akademi'yi keşfedin
UZMANTV
Rehber

Okumayı sevenler için...

İzlemek yerine okumayı tercih ediyorsanız sizi böyle alalım. İçeriği UZMANTV editörleri tarafından hazırlanan UZMANTV Rehber'de yine sorular ve cevaplar var ama bu sefer görüntülü değil yazılılar.

Rehber'i keşfedin
Sitene ekle
Kapat