Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Gönder
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
Gönder
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Bebeğin 7. ve 8. ayda fiziksel gelişimi nasıldır?

170,463
kez izlendi
Puan: 4.73 / 5
Bebeğin 7. ve 8. ayda fiziksel gelişimi nasıldır?
7 - 8 aylık bebek günlük aktivite olarak etrafla ilgilenmeye başlar ve annesini takip eder. Motor gelişim yönünden baktığımızda 7 - 8 aylık bebek tamamen desteksiz oturabilir. Emekleme ya da emekleme için çaba sarf etme başlamıştır. Bebek 6. aydan itibaren yüz üstü yatarken sırt üstü, sırt üstü yatarken yüz üstü dönebilmeye başlar.

Bebek 8. aya geldiğinde artık elini kullanmaya başlamıştır. Otururken etrafındaki nesnelere uzanır ve uzaktaki nesneleri almaya çalışır. 8 aylık bebek, eliyle küçük nesneleri kavrayabilir ancak bu dönemde bebekte henüz baş parmak ile işaret parmağı arasında nesneleri tutabilme özelliği gelişmemiştir.

Bebeğiniz 8. ayda desteksiz oturabiliyor, yatarken dönebiliyor ve emeklemek için çaba sarfediyorsa motor gelişimi 8. ay için yeterli durumda demektir.
Anne & Çocuk Kanalı Hepsini Gör
UZMANTV
Akademi

Oturduğunuz yerden öğrenin

Kişisel gelişim, MS Office Programları, İlişkiler, Yağlıboya resim... Konusunun önde gelen eğitmenlerinden başka hiçbir yerde bulamayacağınız kurslar. Oturduğunuz yerden öğrenmenin keyfini ve kolaylığını yaşayın.

Akademi'yi keşfedin
UZMANTV
Rehber

Okumayı sevenler için...

İzlemek yerine okumayı tercih ediyorsanız sizi böyle alalım. İçeriği UZMANTV editörleri tarafından hazırlanan UZMANTV Rehber'de yine sorular ve cevaplar var ama bu sefer görüntülü değil yazılılar.

Rehber'i keşfedin
Sitene ekle
Kapat