Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Gönder
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
Gönder
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Bebeğin 2. ayda fiziksel gelişimi nasıldır?

82,851
kez izlendi
Puan: 4.73 / 5
Bebeğin 2. ayda fiziksel gelişimi nasıldır?
Bebeğin 2. ayda fiziksel gelişimi 1. ay ile hemen hemen aynıdır.

2. ayda bebek 600 - 1000 gr arasında kilo almalıdır. Bebeğin kilo alması beklenenin altındaysa ya da bebek ilk ayında bu aya göre daha fazla kilo almışsa annenin beslenme alışkanlıkları değişmiş demektir. Böyle bir durumda anne beslenmesine ve dinlenmesine dikkat etmelidir.

2 aylık bebeğin boyu 2,5 - 3 cm arasında uzar. Baş çevresi 1 -2 cm arasında büyür. Baş çevresinin az ya da çok büyümesi nörolojik bir problemin habercesi olabilir. Böyle bir durumda bebeğinizi doktora götürmelisiniz.

Bebeğin kolik ağlamaları yaklaşık 15 günlükken başlar ve 3. ayın bitimine kadar devam eder. Kolik ağlamalar 2. ayda en yüksek seviyededir. Kolik ağlamaları azaltmak için anne kendi beslenmesine, dinlenmesine ve stresten uzak durmaya özen göstermelidir. Ayrıca yine kolik ağlamaları azaltabilmek için anne bebeğini kalabalık ortamlara fazla sokmamalıdır.
Anne & Çocuk Kanalı Hepsini Gör
UZMANTV
Akademi

Oturduğunuz yerden öğrenin

Kişisel gelişim, MS Office Programları, İlişkiler, Yağlıboya resim... Konusunun önde gelen eğitmenlerinden başka hiçbir yerde bulamayacağınız kurslar. Oturduğunuz yerden öğrenmenin keyfini ve kolaylığını yaşayın.

Akademi'yi keşfedin
UZMANTV
Rehber

Okumayı sevenler için...

İzlemek yerine okumayı tercih ediyorsanız sizi böyle alalım. İçeriği UZMANTV editörleri tarafından hazırlanan UZMANTV Rehber'de yine sorular ve cevaplar var ama bu sefer görüntülü değil yazılılar.

Rehber'i keşfedin
Sitene ekle
Kapat