Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Gönder
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
Gönder
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Bebeğin 2 yaşında dil gelişimi nasıldır?

33,164
kez izlendi
Puan: 4.86 / 5
Bebeğin 2 yaşında dil gelişimi nasıldır?
Bebek 2 yaşına geldiğinde 2-3 kelimelik cümleler kurabilir. Kelime haznesi oldukça artmıştır. Ortalama 100 kelime söyleyebilir. 2 yaşındaki kız bebekler erkek bebeklere göre biraz daha erken konuşabilir.
2 yaşındaki bebekte benlik kavramı gelişmiştir. Kendi fikirleri ön plana çıkmıştır. İstemediği şeylerin yapılmasından hoşlanmaz. İstemediği bir şey yapıldığında ağlayarak ya da farklı bir şekilde tepki verebilir.
2 yaşındaki bebek örneğin dışarı çıkmak istediği zaman eline paltosunu alıp, anne babasına bakarak dışarı çıkmak istediğini ifade edebilir. Bebeğin iki yaşında benliği geliştiği ve hareketlerini bilinçli yaptığı için bebeğin dil gelişimi de bunlara paralel olarak olumlu ilerleme kaydeder.
Anne & Çocuk Kanalı Hepsini Gör
UZMANTV
Akademi

Oturduğunuz yerden öğrenin

Kişisel gelişim, MS Office Programları, İlişkiler, Yağlıboya resim... Konusunun önde gelen eğitmenlerinden başka hiçbir yerde bulamayacağınız kurslar. Oturduğunuz yerden öğrenmenin keyfini ve kolaylığını yaşayın.

Akademi'yi keşfedin
UZMANTV
Rehber

Okumayı sevenler için...

İzlemek yerine okumayı tercih ediyorsanız sizi böyle alalım. İçeriği UZMANTV editörleri tarafından hazırlanan UZMANTV Rehber'de yine sorular ve cevaplar var ama bu sefer görüntülü değil yazılılar.

Rehber'i keşfedin
Sitene ekle
Kapat