Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Bebeğin 18. ayda dil gelişimi nasıldır?

60,115
kez izlendi
Puan: 4.54 / 5
Detaylı Açıklama

Bebeğin 18. ayda dil gelişimi nasıldır?

18 aylık bebeğin kelime haznesinde yaklaşık 50 kelime vardır. Bebek bu ayda 2 kelimeden oluşan cümleler kurabilir. Bildiği ve bilmediği kelimeleri tekrar eder. Anladığı kelimesi sayısı çok artmıştır. Anlama konuşmanın önünde olduğundan konuşabildiğinden daha fazlasını anlar.

Bebeğin dil gelişimi sosyal gelişimine paralel gider. Bebeğin sosyal gelişiminde 9 - 12 ay arasında amaca yönelik hareketler, 12 - 18 ay arasında yenilik ve merak, 18. aydan sonra zihinsel işlemleri yapma ve problem çözme dönemi başlar. 18 aylık bebek yeni şeyleri keşfetmek, deneme yanılma yöntemiyle bazı şeyleri bulmak gibi etkinliklere başladığı için konuşması da buna paralel olarak olumlu gelişim gösterir.


18 aylık bebeğin anladığı işlem sayısı çok artmıştır. Genelde anlama konuşmanın önünde olduğu için daha çok şeyi anlar ve daha sonra konuşmaya başlar. 

18 aylık bebeğin dil gelişimi ile sosyal gelişimi genelde paralel gider. Bebeğin sosyal gelişiminde 9-12 ay arası amaca yönelik hareketler vardır. 12 18 ay arası yenilik ve merak vardır. 18 ayda bebek deneme yanılma yöntemiyle anlamaya başladığı için konuşması da buna paralel olarak dahada artmaya başlamıştır.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat