Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Bebeğin 12. ayda dil gelişimi nasıldır?

57,998
kez izlendi
Puan: 4.71 / 5
Detaylı Açıklama

Bebeğin 12. ayda dil gelişimi nasıldır?

Bebek 1 yaşına geldiğinde kelimeleri daha bilinçli bir şekilde söylemeye başlar. 9 aylıkken anlamını bilmeden söylediği anne, baba, mama gibi basit kelimleri 1 yaşında artık anlamını bilerek söyler. Söylenenleri taklit etme yeteneğine sahiptir.

Bebek 1 yaş ile 18 ay arasında merak duygusu ile keşfetmeye hazırdır ve bebeğin dil gelişimi de buna bağlı olarak olumlu gelişme gösterir. Bebeğin dil gelişiminde anlama yeteneği konuşma yeteneğine göre daha hızlı gelişir. Konuşma yeteneğini daha sonra kazanır.

1 yaşındaki bebek birkaç kelime söyleyebilir ama söylediğinden daha fazla kelimeyi anlar. Örneğin bebeğe bir oyuncağı göstererek ''getir'' dediğimizde onu alıp getirebilir, hayır kelimesini söyleyemese de biz söylediğimizde anlamını anlayabilir, ''kapı nerede'' dediğimizde kapı diyemese de kapıyı gösterebilir. Nesneleri isimleri ile tanımaya başlar. Bebeğin anlama yeteneği konuşma yeteneğinin önündedir.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat