Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Bebeğimizin gözleri sulanıyorsa hangi göz sorunları akla gelmeli?

21,897
kez izlendi
Puan: 3.90 / 5
Detaylı Açıklama

Bebeğimizin gözleri sulanıyorsa hangi göz sorunları akla gelmeli?

Bebeğinizin gözleri sulanıyorsa bunun sebebi gözyaşı kanalı tıkanıklığı olabilir. Gözyaşı kanalları tamamen tıkanmışsa ilaçlı tedaviler sonuç vermez. Böyle durumlarda bebeğe masaj yapılır. Gözyaşı kanalı tıkanıklığında masaj ile kimi zaman başarılı sonuçlar elde edilse de, bu yöntem her zaman sonuç vermeyebilir.
Gözyaşı kanalı tıkanıklığında masaj tedavisi
Bebeğinizin gözyaşı kanalında tıkanıklık varsa evde masaj yaparak bu sorunu giderebilirsiniz. Bebeğinizin gözünün burun kemiği ile birleştiği noktaya işaret parmağınızı koyun. Parmağınızı o noktaya bastırın. O noktada kemik olduğu için korkmanıza gerek yok bebeğinizin canı acımayacaktır. Gözün alt kısmında bir kese vardır ve gözyaşı kanalı o keseden sonra burna doğru açılır. Tıkalı olan kısım burna açılan yerdeki küçük kanalcıktır. Parmağınızı bulunduğu noktadan bastırarak burun deliği hizasına kadar getirin. Bu yöntemletıkanıklığı sağarak açabilirsiniz.
Bebeğinizde gözyaşı kanalı tıkanıklığı varsa günde 3-4 dakika bu masajı yaparak tıkanıklığı giderebilirsiniz. Masaja rağmen gözyaşı tıkanıklığı devam ediyorsa sondaj yöntemi ile tıkanıklığın açılması gerekmektedir.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat