Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Bebeğimdeki kırmızı döküntüler normal mi?

9,772
kez izlendi
Puan: 3.00 / 5
Detaylı Açıklama

Bebeğimdeki kırmızı döküntüler normal mi?

Yenidoğan bebeklerin derisinde döküntü ve kızarıklık görülmesi oldukça normal bir durumdur. Bebekte görülen kızarıklık ve döküntü durumlarında ebeveynlerin endişe duymasına gerek yoktur. 

Toksik eritem

Bebeklerde görülen kırmızı döküntüler genelde toksik eritem denilen deri döküntüleridir. Toksik eritem, pembe lekelerin üzerindeki sivilceye benzer döküntülerdir. Bu döküntüler sağlıklı olan her bebekte görülebileceğinden ebeveynlerin endişelenmesini gerektirecek bir durum yoktur.

Toksik eritem, bebek doğduğunda ortaya çıkar ve 10. güne doğru ortadan kaybolur. Toksik eritem için özel bir tedavi uygulanmasına gerek yoktur. Bu döküntüleirn geçmesi için bebeğin günlük bakımının yapılması yeterli olacaktır. 

İsilik

Yaz aylarında ve kalın giydirilen bebeklerde isilik görülme ihtimali oldukça yüksektir. İsilik kendi kendine geçebilen bir döküntüdür. 

Döküntülere ateş, öksürük ve huysuzluk gibi başka bulgular da eşlik ediyorsa bebeğin doktora götürülmesinde fayda vardır. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat