Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Bebeğim neden şaşı bakıyor?

13,778
kez izlendi
Puan: 3.18 / 5
Detaylı Açıklama

Bebeğim neden şaşı bakıyor?

Yeni doğmuş bebeklerin şaşı bakması normal karşılanması gereken bir durumdur. Bebekler hayatlarının ilk aylarında net göremezler ve herhangi bir cisme odaklanamazlar. 

Gözü çevreleyen göz kaslarının ve göz kaslarını komuta eden beyindeki görme ile ilgili merkezlerin olgunlaşması için belli bir zaman geçmesi gerekir. Bu yüzden ilk 6 ayda bebekte şaşılık görülmesi normaldir. 

Bebeklerin büyük kısmında 6. aydan sonra şaşılık kaybolur. Bebeğin şaşılığı 6. aydan sonra da devam ederse bir uzmana danışılmasında fayda vardır. 

Bebeklerin büyük bir kısmında gözler içeri doğru kayabilir ancak bebeğin tek gözü dışa doğru kayıyorsa bu endişelenmeyi gerektiren bir durumdur. Böyle bir durumda bebek, şaşılıkla uğraşan uzman bir doktor tarafından muayene edilmelidir. Doktor yaptığı ayrıntılı muayene sonucunda bebekteki göz kaymasının sağlıklı olup olmadığına karar verir.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat