Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Gönder
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
Gönder
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Bebeği memeden kesmek için ilaç kullanmak doğru mu?

1,666
kez izlendi
Puan: 3.00 / 5
Bebeği memeden kesmek için ilaç kullanmak doğru mu?
Bebeği memeden kesmek için anne ve bebekte herhangi bir sağlık sorunu yoksa tıbbi ilaçların kullanılması doğru değildir. Bazen annenin çok ciddi sağlık sorunları ortaya çıkabilir. Örneğin, ameliyat olması gerekiyorsa ya da ağır bir enfeksiyonu varsa o zaman annenin sağlığı için bebekten ayırmak gerekiyorsa bu nedenle doktorlar bazı girişimlerde bulunabilir. 

Annedeki rahatsızlık bebeği emzirmesini etkileyecekse; örneğin bir enfeksiyonun bebeğe geçmesi söz konusu ise, bebeğin hayatını tehdit edecek bir durum varsa, o zaman bebeği emzirmeyi kesmek için annenin sütünün gelmesini engelleyecek tıbbi girişimlerde bulunmak gerekebilir. 

Anne ya da bebekte herhangi bir özel sağlık sorunu bulunmuyorsa bebeği tıbbi yöntemler dışında, normal yöntemlerle sütten vazgeçirmek çok daha sağlıklı olacaktır. Sağlıklı bir anne, sağlıklı bebeğini memeden kesecekse ilaç kullanmamalı, pratik ve doğal yöntemler kullanmalıdır.


Anne & Çocuk Kanalı Hepsini Gör
UZMANTV
Akademi

Oturduğunuz yerden öğrenin

Kişisel gelişim, MS Office Programları, İlişkiler, Yağlıboya resim... Konusunun önde gelen eğitmenlerinden başka hiçbir yerde bulamayacağınız kurslar. Oturduğunuz yerden öğrenmenin keyfini ve kolaylığını yaşayın.

Akademi'yi keşfedin
UZMANTV
Rehber

Okumayı sevenler için...

İzlemek yerine okumayı tercih ediyorsanız sizi böyle alalım. İçeriği UZMANTV editörleri tarafından hazırlanan UZMANTV Rehber'de yine sorular ve cevaplar var ama bu sefer görüntülü değil yazılılar.

Rehber'i keşfedin
Sitene ekle
Kapat