Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Bebeği memeden kesme yöntemleri nelerdir?

21,445
kez izlendi
Puan: 3.33 / 5
Detaylı Açıklama

Bebeği memeden kesme yöntemleri nelerdir?

Bebek bazen annesine çok yakın olmak ister ve neredeyse bağımlı olur. Bebeğin memeyi emmesi yalnızca süt ihtiyacından kaynaklanmayabilir. Bebek memeyi annenin yakınlığını ve güvence altında olduğunu hissetmek için de emebilir. 


Annenin bebeği memeden uzaklaştırmak için halk arasında ve çok tıbbi olmayan, hatta bebeğe zarar verebilecek yöntemler tarif edilir. Bunların hiçbirinin denenmemesi gerekir. Örneğin memeye bebeği tiksindirebilecek ya da yakan bir şey sürmek yanlış bir yöntemdir. 

Bebeğin ve annenin sağlığı, duygusal iletişimi için bebeği sütten kesmek için halk arasında yaygın olan yöntemler uygulanmamalıdır. 

Bebek sadece susamış olabilir, bu nedenle emmek isteyebilir yahut bebeğin emme ihtiyacı varsa, bunun için emzik verilebilir. 

Annenin bebeğin başını okşayarak, elini tutarak ya da bebeği göğsüne yaslayarak yanında olduğunu hissettirmesi gerekir. Bebeğe güven hissini vermek, susuzluğunu gidermek , bebeği sütten kesme döneminde anne ile bebeğin ilişikisini kolaylaştıracak, bebeğin bu süreci travmatik bir şekilde geçirmesini önleyecek, bebek ile anne arasında oluşabilecek inatlaşmaların önüne geçecektir. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat