Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Gönder
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
Gönder
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Bebeği hangi sıklıkta ve ne kadar emzirmek gerekir?

176,108
kez izlendi
Puan: 4.75 / 5
Bebeği hangi sıklıkta ve ne kadar emzirmek gerekir?
Yeni doğan bebeklerde en büyük problem bebeğin beslenme zamanlarıdır. Bebek eğer küçük doğduysa, sarılığı ya da herhangi bir sağlık sorunu varsa, kendi ağlayıp emmeyi istemeyebilir.

Böyle bebeklerde eğer çok küçük bebekse saat başı, ama normal kiloda doğmuş bir bebekse 2 saatte bir gündüzleri emzirmek gerekir. Gece uykusunda 3 kilonun üzerindeki bebeklerde 3 saat uyumaya izin verilir. Ama eğer prematüre bebekse yine 2 saatte bir uyandırıp emzirmek gerekir.

Yeni doğan döneminden sonra

Yeni doğan dönemini geçtikten, yani ilk 1 ayı tamamladıktan sonra bebekler artık güçlüdür. Eğer araya giren başka bir hastalık da yoksa 3. aya kadar bebek her ağladığında emzirmek ideal olanıdır.

Gece 4-5 saate kadar uyuyabileceğini bilmek lazım. Gece uykusuna olabildiğince dokunmamak onun oluşturduğu düzeni devam ettirmek lazım.

3. aydan sonraysa, anne sütünün mideden boşalma zamanının 2-2,5 saat olduğunu biliyoruz. Bebeği bir düzene koymak anlamında minimum 2 saatte bir, eğer dayanabiliyorsa 2,5 saatte bir emzirmek yeterlidir.
Anne & Çocuk Kanalı Hepsini Gör
UZMANTV
Akademi

Oturduğunuz yerden öğrenin

Kişisel gelişim, MS Office Programları, İlişkiler, Yağlıboya resim... Konusunun önde gelen eğitmenlerinden başka hiçbir yerde bulamayacağınız kurslar. Oturduğunuz yerden öğrenmenin keyfini ve kolaylığını yaşayın.

Akademi'yi keşfedin
UZMANTV
Rehber

Okumayı sevenler için...

İzlemek yerine okumayı tercih ediyorsanız sizi böyle alalım. İçeriği UZMANTV editörleri tarafından hazırlanan UZMANTV Rehber'de yine sorular ve cevaplar var ama bu sefer görüntülü değil yazılılar.

Rehber'i keşfedin
Sitene ekle
Kapat