Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Bazı insanlar neden seks esnasında partnerine zarar vermekten haz duyar?

54,304
kez izlendi
Puan: 3.45 / 5
Detaylı Açıklama

Bazı insanlar neden seks esnasında partnerine zarar vermekten haz duyar?

Sadizm ya da mazoizm, kendine ya da karşı tarafa zarar vererek uyarılma ya da keyif alma, egoyla ilgili bir durumdur. Egonun aşağılanması veya egonun yükseltilmesi, erkler, güç hissetme, güce boyun eğme duygusu sadizm ve mazoizme yol açar. 

Sadizm ya da mazoizm deneme amacıyla oluşan bir durum değil. Bireyler hayatlarının belirli dönemlerinde bunu deneyimlemiş olabilirler, ama zarar verme durumu bambaşka bir durum. 

Cinsel fantezilerde insanlar, kendi içlerinde yaşamak istedikleri, fakat toplum baskısı nedeniyle bastırdıkları durumları yaşarken görmek istiyorlar. Bunların içinde sado-mazo ilişkiler, kırbaçlanmak gibi şaşırtıcı durumlar da olabiliyor. İş rıza dışına çıkmaya başlamışsa, tedavi sürecine girilmelidir.

Kadınlar için erkeğe zarar verici fantezi üretme oranı çok düşükken, erkeklerin kadınlar için fantezi dünyaları daha geniştir. Kadınlar fantezinin  ne kadarına katılıp katılmayacakları konusunda kendilerini huzursuz hissederler. Bu gibi durumlarda kişiler birbirleri ile konuşmalı ve her ikisinin de rahatsız olmadığı cinsel fantezileri uygulamalıdır. Aksi halde cinsellikten soğuma ve uzaklaşma gibi durumlar yaşanabilir. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat