Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Bayramdan sonra kilo vermek için ara öğünlerde ne yiyebiliriz?

1,202
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Bayramdan sonra kilo vermek için ara öğünlerde ne yiyebiliriz?

Bayramda aldığınız kiloları vermek için bayram sonrasında beslenmenize özen göstermeniz gerekir. 3 ana öğünün yanında gün içinde yapacağınız 3 ara öğün kilo vermenize yardımcı olur. Ara öğün sizin bir sonraki öğünde daha az tüketmenizi ve metabolizmanızın daha hızlı çalışmasını sağlar.
Ara öğünde süt grubundan süt, yoğurt, ayran veya kefir tüketebilirsiniz. Omega 3 ve E vitamini açısından zengin olan işlenmemiş kuru yemişlerden badem, ceviz ve fındık yiyebilirsiniz. Kuru meyvelerden kuru kayısı, kuru incir, dut kurusu, yaban mersini veya kuru üzüm tüketebilirsiniz.
Ara öğünlerde tükettiğiniz besinlerin porsiyonuna dikkat etmelisiniz. Ara öğünlerde fazla miktarda besin tüketmek kiloya sebep olabilir.
Ara öğünde işlenmemiş kuru yemişlerden ceviz, badem ya da fındıktan yarım avuç içi kadar tüketmelisiniz. Kuru kayısı, kuru incir, kuru erik gibi sayılabilen iri taneli kuru meyvelerden 2 adet ya da kuru üzüm, yaban mersini, kuru dut gibi küçük taneli kuru meyvelerden 1 yemek kaşığı tüketebilirsiniz.
Öğlen ile akşam yemeği arasında saat 4 gibi tarçınlı süt içebilirsiniz. Tarçınlı süt sizi uzun süre tok tutacaktır ve metabolizmanızı hızlandıracaktır. Ayrıca tarçınlı sütün kan şekerine olumlu etkisi vardır. Tarçını tatlılara ve meyvelere dökerek de tüketebilirsiniz.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat