Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Bayram sonrası kilo vermek için neler yapmalıyız?

1,449
kez izlendi
Puan: 3.69 / 5
Detaylı Açıklama

Bayram sonrası kilo vermek için neler yapmalıyız?

Bayram ziyaretlerinde tüketilen şeker, çikolata, hamur işi tatlı ve et porsiyonlarının fazla miktarda olması hızlı kilo alımına sebep olur.
Bayram sonrası kolay kilo vermek
Bayram sonrası kilo vermek istiyorsanız 3 ana ve 3 ara öğünden oluşan günlük beslenme düzeni oluşturmalısınız. Ara öğünlerinizi kahvaltı ve öğle yemeği arasında saat 11 gibi, öğlen ve akşam yemeği arasında saat 4 gibi, akşam yemeğinden sonra ise en geç saat 9?a kadar yapmalısınız. Ara öğün, bir sonraki ana öğünde daha az gıda tüketmenizi sağlar. Ara öğün sayesinde metabolizmanız daha hızlı çalışır ve kan şekeriniz dengeli olur.
Kilo vermek için egzersiz
Akşam yemeği en geç saat 8'de yenmelidir. Geç saatlerde çok acıkırsanız süt grubundan süt, yoğurt, ya da ayran tüketebilirsiniz.
Kilo vermek için beslenmeye dikkat etmenin yanında hareket ederek kalori yakmak da çok önemlidir. Kış aylarında evde yapacağınız spor ile fiziksel aktivitenizi arttırabilirsiniz. Evde spor yapmak için bisiklet ya da yürüyüş bandı edinebilirsiniz.
Kalori eksiltme yöntemi
Günlük beslenmenizde uygulayacağınız yaklaşık 500-1000 kalorilik eksiklik size haftada ortalama 1 kilo verdirebilir. Yapacağınız diyette hedefiniz haftada en fazla 1 kilo, ayda ise 4 kilo olmalıdır. Hedeflediğiniz kiloya ulaştıktan sonra bu kiloyu korumaya çalışmalısınız.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat