Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Başın yanı neden ağrır?

10,844
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Başın yanı neden ağrır?

Başın yanının ağrıması şakak ağrısı, yan tarafın ağrısı olarak ifade edilir. Tek taraflı yani yarım baş ağrısı genelde migren olarak adlandırılır. Tek taraflı yandan olan ağrılarda bunun dışında bir başka düşük de olsa ihtimal beyin tümörü de olabilir. 


Bazen yanda yer alan tümör ağrı yapabilir. Eğer ağrı bir iki gün sürüyor ve geçiyorsa o zaman migren denebilir. Bazen temporal arterit, gözde glokom, göz tansiyonu, damar sorunları da yanda ağrıya neden olabilir. 

Diş sıkma ve çene eklemi sorunlarında kaslar etkilenerek bir tarafın daha çok ağrımasına neden olabilir. Başın bir yanı ağrıdığında diğer yan da biraz ağrıyabilir. Yan baş ağrısı yani migrende bazen sağ bazen de sol olarak ağrı yer değiştirebilir. Başımızın yanı ağrırsa aklımıza daha çok migren gelmelidir. Eğer ağrıyıp geçiyorsa sorun yoktur. Geçmiyorsa ise mutlaka doktora gidilmelidir.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat